Warning: Use of undefined constant slug - assumed 'slug' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2016/wp-content/plugins/arvamusfestival/af.php on line 544
Arutelu korraldajale - Arvamusfestival 2016
Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Arutelu korraldajale

Hea Arvamusfestivali koostööpartner!

Arvamusfestival on isetekkeline, kogu ühiskonda kaasav ja vaba õhustikuga kohtumispaik, mille eesmärk on arendada arutelukultuuri ja kodanikuharidust. Arvamusfestival on koht, kus vahetada mõtteid ühiskonnakorralduse üle, saada värskeid ideid ja uusi teadmisi. Siin on võimalus kohtuda mõttekaaslaste ja inspireerivate inimestega ning nautida kultuuriprogrammi suvises sundimatus õhustikus.

Festivali arutelud lähtuvad Heast arutelutavast, mis võimaldab pidada tasakaalukat ja edasiviivat mõttevahetust. Üheskoos loome Arvamusfestivali ja arendame arutelukultuuri! Kuidas?

Siit lehtedelt leiad kogu informatsiooni, juhised ja head soovitused, mida vaja Arvamusfestivalil aruteluala ja arutelude korraldamiseks.

Tänavuse Arvamusfestivali programm kujuneb jaanipäevaks erinevate tegevusvaldkondade esindajate ja huvigruppide poolt aasta alguses pakutud rohkem kui 300 aruteluteemast. NB! Arvamusfestivalile 2016 rohkem arutelusid ja arutelualasid vastu ei võeta, ettevalmistused on juba täies hoos.

Inspireeritud mõttelendu ja edukat koostööd soovides,
Arvamusfestivali programmitiim

Mis saab edasi? Olulised tähtajad:

15.04 – Arvamusfestivalile tuleb teatada, kes on aruteluala vastutav eestvedaja, kas väljapakutud teemaala tuleb või mis on uus/uued katusteema(d) ning ala koostöös korraldama asuvate partnerite kontaktandmed.
Mitu ideed esitanud teatavad Arvamusfestivalile, millistel arutelualadel nad osalevad ja millistel mitte. Kes soovivad aruteluala vahetada, annavad sellest Arvamusfestivali kontaktisikule.

02.05 – Arvamusfestival annab teada, millisel platsil festivalialal iga aruteluala asub.
Aruteluala koostöögrupp alustab aruteluala tehnilise korraldusega ja planeerib esimese asjana külaskäigu Paidesse oma platsi oludega tutvuma.

13.05 – Soovituslik tähtaeg: arutelu moderaator on olemas.

10.06 – Arvamusfestivalile tuleb teatada arutelu algusaeg, täpne pealkiri, esinejate ja moderaatori(te) nimed, aruteluvormi kirjeldus. Informatsioon läheb Arvamusfestivali kavasse (veebileht, äpp, paberkava)

22.06 – Arvamusfestivalile tuleb teatada, milline on aruteluala tehniline lahendus (telk/varjualune, kogu tehnika ja elektrivajadus, toolid-lauad jm sisustus, ruumilised erilahendused).

Teid aitab arutelualade tugitiim

Võite julgelt pöörduda Arvamusfestivali korraldustoimkonna poole kõikvõimalike küsimustega, millele veebilehelt vastust ei leidnud. Igal arutelualal on oma kontaktisik arutelualade tugitiimi vabatahtlike seast:

Annika Trummar – annika.trummar@arvamusfestival.ee
– Energeetika (Eesti Energia), Tehnoloogia / innovatsioon (Telia Eesti), Ühiskondlik innovatsioon

Liina Osila – liina.osila@arvamusfestival.ee
– Arengukoostöö, Ränne, Välispoliitika, Meedia, Riigijuhtimine/ e-riik

Maria Laanjärv – maria.laanjarv@arvamusfestival.ee
– Eesti Vabariik 100, Kodanikuühiskond ja Kodanike Euroopa, Tervis

Sandra Sillaots – sandra.sillaots@arvamusfestival.ee
– Eetika ja väärtused, Järvamaa ala, Ettevõtlus/ majandus, Vabadus(t)e ala

Indrek Tark – indrek.tark@arvamusfestival.ee
– Hariduse alad, Rahva Raamatu aed, Maaelu ala

Svetlana Stsur – svetlana.stsur@arvamusfestival.ee
– Julgeolek, parlamendierakondade ala

Kaira Västrik – kaira.vastrik@arvamusfestival.ee
– Kultuur, Laste ja perede ala, (+Lastearutelud)

Crisely Apri – crisely.apri@arvamusfestival.ee
– Keskkonnainnovatsioon, ERR jt meediakanalid

Jaana Kalinistova – jaana.kalinistova@arvamusfestival.ee
– Linnaruum, Merekultuuri aasta, Teadus (+ venekeelsed arutelud)

Riina Soobik – riina.soobik@arvamusfestival.ee
– Noorteala, Tööelu ja Töötukassa

Liisa Rohila – liisa.rohila@arvamusfestival.ee
– Festivaliklubi

30.märtsil toimus arutelualade avaüritus. Vaata SIIT programmijuhi Maiu Lauringu ettekannet.