Warning: Use of undefined constant slug - assumed 'slug' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data01/virt39692/domeenid/www.arvamusfestival.ee/2016/wp-content/plugins/arvamusfestival/af.php on line 544
Mitmekesista oma arutelu - tuleme sulle appi - Arvamusfestival 2016
Asute arhiveeritud lehel. Mine värske Arvamusfestivali lehele.

Mitmekesista oma arutelu – tuleme sulle appi

Feministeerium, Salliv Eesti (FB), Puuetega Inimeste Koda, TEDxLasnamäe ning festivali arendustiim kutsuvad Arvamusfestivali arutelude korraldajaid üles mitmekesistama oma aruteludest osavõtjate ridu.

Miks mitmekesisus?

Kõik inimesed erinevad üksteisest väljanägemise, huvide ja tegevuste, valikute ja võimete poolest, mis annavad igaühele meist unikaalse elukogemuse ja hääle. Mitmekesine arutelu on kirju ja näitlikustab õnnestunult, et ekspertiis ja arvamusõigus kuulub Eestis paljudele: puudega ja puudeta inimestele, naistele, meestele, eesti-venelastele, uus-immigrantidele, välismaa ekspertidele jne.

Eesti ühiskond on mitmekesine ja Arvamusfestivali osalejad võiksid seda näo ja sõnadega peegeldada.

Kuidas muuta oma arutelu mitmekesiseks?

Mitmekesist arutelu sooviv korraldaja töötab esinejatevahelise tasakaalu leidmise nimel ning jaotab osalejad nii, et erinevate gruppide esindajad on nähtavad ja kuuldavad erinevates valdkondades. Näiteks et naiste hääl poleks kuuldav vaid “pehmetel” teemadel või immigratsiooniküsimusi ei adresseeriks vaid põlis-eestlased.

Erinevate osalejate kokku saamine nõuab põhjalikumat eeltööd kui vaid teada-tuntud ekspertide poole pöördumine. Kui oled korraldaja, soovitame sul kontakti võtmist mitte liiga hilja peale jätta: võta juba varakult erinevate inimestega ühendust, et anda aega otsustamiseks ja tagada nende võimalik osalemine. Kui ise jääd hätta, siis küsi teistelt osalejatelt, asjatundjatelt, spetsialiseerunud organisatsioonidelt. Peale selle on aegade jooksul toimunud hulganisti kohalikke ja üleriigilisi konverentse, seminare ja arutelusid, mille esinejate nimekirjast võib värskeid nimesid leida.

Tuleme sulle appi!

Feministeerium, Salliv Eesti (FB), Puuetega Inimeste Koda, TEDxLasnamäe ja festivali arendustiim toetavad hea meelega korraldajaid, kes soovivad kaasata arutellu eksperte veel esindamata gruppide seast.

Anna oma konsultandile vajadusest teada ning pakume sulle mitmekesiseid eksperte, kelle poole saad pöörduda.

Feministeeriumi abil tõstame edukaid ekspertide kaasajaid esile hea töö eest. See tähendab, et festivalile eelnevalt ja selle ajal kajastavad nemad oma kanalites ning peavoolukanalites neid alasid, arutelusid, organisatsioone, kes pakuvad kuulajatele mitmekesiseid arutelusid.

<- Arutelude ettevalmistamine Koolitused ->